Bioretinol – roślinne złoto

„Wygładza nawet skórę nosorożca” – to cytat z jednej z blogowych recenzji naszego Ratunkowego Olejku na Noc. Głównym składnikiem odpowiedzialnym za to spektakularne działanie jest bioretinol, czyli retinol w wersji wegańskiej. Już czas abyście poznali się bliżej.

Retinol a bioretinol
Jeżeli interesujesz się pielęgnacją na pewno nie raz słyszałxś hasło retinol. Ta pochodna witaminy A jest jednym z najskuteczniejszych składników odmładzających i poprawiających wygląd skóry, ubóstwianym przez dermatologów. Nie wątpimy w jego skuteczne właściwości, ale przy wprowadzaniu go do rutyny trzeba wiedzieć, że retinol nie jest ideałem:

  • nie nadaje się do cer wrażliwych i naczynkowych,
  • uwrażliwia cerę, zwiększa jej światłoczułość (przez co nie powinien być stosowany w ciągu dnia),
  • może powodować przebarwienia, jeżeli skóra nie jest odpowiednio chroniona przed działaniem promieni słonecznych,
  • przy zbyt wysokim stężeniu może powodować przesuszenie czy podrażnienie skóry,
  • jest uzyskiwany syntetycznie lub jest pochodzenia zwierzęcego.


Na szczęście na rynku pojawiają się roślinne alternatywy bioretinolu, która doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji. Naturalne odpowiedniki witaminy A o zastosowaniu kosmetycznym są pozyskiwane z roślin między innymi Bakuchi (Psoralea corylifolia) czy Uczepu Owłosionego (Bidens Pilosa). Ta druga od setek lat jest ceniona jako środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i przeciwutleniający na przykład w Ameryce Południowej, głównie w Peru.
W badaniach klinicznych nad bioretinolem wykazano, że ekstrakt Bidens pilosa działa skutecznie w walce ze zmarszczkami, nie podrażnia, jest stabilny fotochemicznie (tak, możesz go stosować nawet latem!) a co najważniejsze jest w pełni bezpieczny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. To właśnie składnik aktywny Bidens Pilosa znajdziesz w recepturach naszego Ratunkowego Olejku na Noc oraz Galenicznej Maski Rozświetlającej!

Jak działa bioretinol?
Skutecznie! Bioretinol silnie regeneruje skórę, nie podrażniając jej. To składnik przeciwzapalny, który pomoże Ci w walce z trądzikiem, ale też odmładzający - zwalcza wolne rodniki, wygładza, ujędrnia i wspiera odbudowę komórkową skóry. Do jego zalet należy również rozjaśnianie przebarwień.

Kiedy wprowadzić bioretinol do pielęgnacji?
Kiedy tylko chcesz! Im szybciej tym lepiej. W przeciwieństwie do retinolu, Bioretinol jest odpowiedni dla każdego typu skóry. Do swojej wieczornej rutyny pielęgnacyjnej warto wprowadzić nasz Ratunkowy Olejek na Noc oraz Galeniczną Maskę Rozświetlającą. Polecamy codziennie przed pójściem spać wmasować w oczyszczoną skórę twarzy kilka kropel olejku, natomiast dla spotęgowania efektu nakładać 2-3 razy w tygodniu (przed nałożeniem olejku) na 15 minut maskę. Buzia odwdzięczy Ci się promienną, ujędrnioną i wypoczętą cerą. Naprawdę warto!

Nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje na ten składnik? Przygody z bioretinolem nie musisz zaczynać od 30 ml buteleczki. Ratunkowy Olejek na Noc w wersji travel size o pojemności 8ml wprowadziliśmy do sklepu właśnie dla osób niepewnych reakcji skórnych lub zakochanych w kosmetyku po uszy, którzy chcą olejek zabierać w każdą podróż.