image

Jesteśmy niezależną, polską marką. Tworzymy kosmetyki naturalne ALBA1913, czerpiąc ze stuletniej rodzinnej tradycji aptecznej i zielarskiej. W naszym sklepie odkryjesz naturalne kosmetyki premium do pielęgnacji twarzy i ciała, olejki do aromaterapii oraz wegańskie świece do masażu. Wszystko zgodne ze standardami CLEAN BEAUTY. Nasza jakościowa pielęgnacja i ziołowe specyfiki zdobyły już uznanie w HOLLYWOOD, Arabii Saudyjskiej czy Japonii. W Polsce współpracujemy z wybranymi butikami, makijażystami i gabinetami oraz designerską siecią hoteli PURO.

Nasze wartości

Odwiedź nas

Zapraszamy!

Wybieramy dla marki Alba1913 odważne i oryginalne lokalizacje, gdy czujemy, że towarzyszą im podobne wartości oraz emocje: szacunek do tradycji, zainteresowanie dobrym designem, radość życia w mieście i troska o jakość tego życia.

BUTIK ALBA1913
Elektrownia Powiśle (Beauty Hall)

Dobra 42, Warszawa

image
image

Konsultacje indywidualne

Przejdź na zieloną stronę pielęgnacji podczas indywidualnego spotkania z doradcą pielęgnacyjnym albo na warsztatach aromaterapii.

Prasa o nas

O historii tej firmy można by nakręcić serial. Jej siedziby łupili wojenni najeźdźcy, a etykiety głównego produktu przeżyły wojnę i PRL

Alba1913 to produkty wegańskie, oparte o receptury z „zeszytu dziadka”. (…)Grafika, design i logo znalezionych w kufrze opakowań zostały wykorzystane przy tworzeniu szaty graficznej prestiżowych kosmetyków - Alba1913.

Kosmetyki poznańskiej marki (…), której początki sięgają 1913 roku, zachwyciły nas naturalnymi recepturami i nowoczesnym designem.

Po wojnie Mieczysław Rychlicki, ówczesny właściciel Alby, ukrywał przedmioty związane z działalnością przedsiębiorstwa. W 2012 r. w piwnicy rodzinnej kamienicy w Poznaniu jego potomkowie odkryli kufer wypełniony m.im. opakowaniami i etykietami.

Świetnia radzą sobie w nowej rzeczywistości i zmieniają swoimi produktami, filozofią i podejściem polski rynek kosmetyczny. (…) Działają zgodnie z hasłem „Zdrowie jest piękne” i tym podejściem zdobywają nie tylko polskie, ale też zagraniczne rynki.

image
image
image

Galeniczne must-have

Łączymy naturalną pielęgnację ze sztuką tworzenia głębokich zapachów, ale przede wszystkim skutecznych receptur opartych na działaniu składników zakorzenionym w medycynie naturalnej. Tworzymy polskie kosmetyki GALENICZNE, które powstały z substancji roślinnych w oparciu o tradycyjną wiedzę zielarską. Zgłębiamy ją od stu lat!

Większość naszych współczesnych receptur otrzymała certyfikat kosmetyków wegańskich: “odpowiednie dla wegan i wegetarian”. Szanujemy naturę, doceniamy też życie w mieście. Chętnie inwestujemy w sztukę i dobry DESIGN. W naszym oficjalnym sklepie internetowym zapraszamy Cię do zrobienia niebanalnego prezentu swojej skórze!

#vegancertified

Większość kosmetyków Alba1913 otrzymała już certyfikaty wegańskie: “odpowiednie dla wegan i wegetarian”. Weryfikację naszych receptur pod tym kątem prowadzi corocznie Fundacja Viva! Spis składników znajdziesz na stronie danego produktu. Wszystkie kosmetyki Alba1913 wyprodukowane w roku 2021r. i później są wegańskie.

#cleanbeauty

Alba1913 to naturalne kosmetyki o oryginalnych teksturach, ujmujących zapachach i skutecznym działaniu, wytwarzane według standardów Clean Beauty, przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Tradycyjnie stosowane ekstrakty roślinne i olejki eteryczne łączą się tu z nowoczesnymi składnikami o niekontrowersyjnym pochodzeniu i dobroczynnym wpływie na organizm ludzki.