image

Jesteśmy niezależną, polską marką. Tworzymy kosmetyki naturalne ALBA1913, czerpiąc ze stuletniej rodzinnej tradycji aptecznej i zielarskiej. W naszym sklepie odkryjesz naturalne kosmetyki premium do pielęgnacji twarzy i ciała, olejki do aromaterapii oraz wegańskie świece do masażu. Wszystko zgodne ze standardami CLEAN BEAUTY. Nasza jakościowa pielęgnacja i ziołowe specyfiki zdobyły już uznanie w HOLLYWOOD, Arabii Saudyjskiej czy Japonii. W Polsce współpracujemy z wybranymi butikami, makijażystami i gabinetami oraz designerską siecią hoteli PURO.

Nasze wartości

Odwiedź nas

Zapraszamy!

Wybieramy dla marki Alba1913 odważne i oryginalne lokalizacje, gdy czujemy, że towarzyszą im podobne wartości oraz emocje: szacunek do tradycji, zainteresowanie dobrym designem, radość życia w mieście i troska o jakość tego życia.

BUTIK ALBA1913
Elektrownia Powiśle (Beauty Hall)

Dobra 42, Warszawa

BUTIK ALBA1913
Dom Handlowy MYSIA3 (1. piętro)

Mysia 3, Warszawa

image
image

Konsultacje indywidualne

Przejdź na zieloną stronę pielęgnacji podczas indywidualnego spotkania z doradcą pielęgnacyjnym albo na warsztatach aromaterapii.

Prasa o nas

O historii tej firmy można by nakręcić serial. Jej siedziby łupili wojenni najeźdźcy, a etykiety głównego produktu przeżyły wojnę i PRL

Alba1913 to produkty wegańskie, oparte o receptury z „zeszytu dziadka”. (…)Grafika, design i logo znalezionych w kufrze opakowań zostały wykorzystane przy tworzeniu szaty graficznej prestiżowych kosmetyków - Alba1913.

Kosmetyki poznańskiej marki (…), której początki sięgają 1913 roku, zachwyciły nas naturalnymi recepturami i nowoczesnym designem.

Po wojnie Mieczysław Rychlicki, ówczesny właściciel Alby, ukrywał przedmioty związane z działalnością przedsiębiorstwa. W 2012 r. w piwnicy rodzinnej kamienicy w Poznaniu jego potomkowie odkryli kufer wypełniony m.im. opakowaniami i etykietami.

Świetnia radzą sobie w nowej rzeczywistości i zmieniają swoimi produktami, filozofią i podejściem polski rynek kosmetyczny. (…) Działają zgodnie z hasłem „Zdrowie jest piękne” i tym podejściem zdobywają nie tylko polskie, ale też zagraniczne rynki.

image
image
image

Galeniczne must-have

Łączymy naturalną pielęgnację ze sztuką tworzenia głębokich zapachów, ale przede wszystkim skutecznych receptur opartych na działaniu składników zakorzenionym w medycynie naturalnej. Tworzymy polskie kosmetyki GALENICZNE, które powstały z substancji roślinnych w oparciu o tradycyjną wiedzę zielarską. Zgłębiamy ją od stu lat!

Większość naszych współczesnych receptur otrzymała certyfikat kosmetyków wegańskich: “odpowiednie dla wegan i wegetarian”. Szanujemy naturę, doceniamy też życie w mieście. Chętnie inwestujemy w sztukę i dobry DESIGN. W naszym oficjalnym sklepie internetowym zapraszamy Cię do zrobienia niebanalnego prezentu swojej skórze!

#vegancertified

Większość kosmetyków Alba1913 otrzymała już certyfikaty wegańskie: “odpowiednie dla wegan i wegetarian”. Weryfikację naszych receptur pod tym kątem prowadzi corocznie Fundacja Viva! Spis składników znajdziesz na stronie danego produktu. Wszystkie kosmetyki Alba1913 wyprodukowane w roku 2021r. i później są wegańskie.

#cleanbeauty

Alba1913 to naturalne kosmetyki o oryginalnych teksturach, ujmujących zapachach i skutecznym działaniu, wytwarzane według standardów Clean Beauty, przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Tradycyjnie stosowane ekstrakty roślinne i olejki eteryczne łączą się tu z nowoczesnymi składnikami o niekontrowersyjnym pochodzeniu i dobroczynnym wpływie na organizm ludzki.