Nowe opakowania Alba1913

Alba1913 zmienia opakowania na bardziej przyjazne środowisku. Po kilku latach obecności na rynku nasza marka zmienia proporcje surowców opakowaniowych, stawiając w pierwszej kolejności na materiały z recyklatem, a także ograniczając plastik na rzecz szkła i aluminium. Odświeżeniu będzie stopniowo ulegała szata graficzna wszystkich kosmetyków. W ramach działań prośrodowiskowych w tym roku nasza marka chce też zweganizować wszystkie receptury, zastępując wosk pszczeli roślinnymi odpowiednikami.

 

-Repackaging to zadanie, nad którym pracujemy od bardzo długiego czasu, zbierając wiarygodne dane dotyczące pochodzenia surowców opakowaniowych oraz ich zdolności do recyklingu i biodegradowalności. Właściwości surowców opakowaniowych to także ryzyka reakcji z poszczególnymi recepturami, a zatem trwałość kosmetyków i bezpieczeństwo ich stosowania. Nie bez znaczenia są oczywiście przepisy i realia dotyczące systemu selektywnej zbiórki odpadów na terenie naszych głównych rynków zbytu, czyli Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych - tłumaczy Łukasz Rychlicki, CEO Alby.

 

Jako pierwsze w pełni zmieniło się opakowanie Ratunkowego Olejku na Noc z bioretinolem, który teraz zapakowany jest w makulaturowy kartonik i butelkę z ciemnego szkła. -Postanowiliśmy, że szukamy przede wszystkim opakowań z materiałów przetworzonych lub łatwo i najlepiej nieskończenie wiele razy przetwarzalnych oraz staramy się wskutek brandingu z jednej strony nie obniżać ich szans na odzysk, z drugiej  dzięki wytężonej pracy uzdolnionej projektantki Honoraty Poznańskiej utrzymać wysoki poziom designu - wyjaśnia Łukasz Rychlicki.

 

To pierwsze widoczne gołym okiem kroki w kierunku, który będziemy wdrażać przez kolejne miesiące, zmieniając również niektóre butelki i słoiki. Poszczególne elementy dotychczasowych opakowań nowe będą zastępować płynnie. Chcemy zmniejszyć ilość stosowanych tworzyw sztucznych na rzecz przetwarzalnych nieskończenie wiele razy surowców: szkła oraz aluminium. 

 

Obok zrównoważonej polityki opakowaniowej nasza marka zwraca też uwagę na brak wody w recepturze oraz wegańskie składniki. Obecnie Alba1913 produkuje już wyłącznie wegańskie receptury. W niektórych kosmetykach do ciała w tym roku wprowadzamy zamiennik roślinny pszczelego wosku. Dodatkowo Ratunkowy Olejek na Noc, to receptura bezwodna. Zasoby wody i koszty środowiskowe jej transportu z miejsca na miejsce coraz częściej podnoszone są w dyskusji o przyszłości Planety. Oczywiście niektóre rodzaje kosmetyków wymagają dodania wody, ale wiele potrzeb naszej skóry da się zaspokoić poprzez bardziej tradycyjnie specyfiki, np. olejek do twarzy, masło do ciała, czy świece do masażu.