3 powody, by zrobić peeling twarzy

Jeśli zastanawiasz się, czy warto stosować peeling do twarzy, to znaczy, że na Twojej pielęgnacyjnej drodze nie pojawił się jeszcze kosmetyczny ideał. W świecie idealnym złuszczanie martwego naskórka to zabieg regularny. Konkretnie taki, który wykonujesz 2-3 razy w każdym tygodniu. Dlaczego pomijanie tego kroku w pielęgnacji nie opłaca się ani Twojej skórze, ani Twojemu kosmetycznemu budżetowi?

zrogowaciały naskórek powstaje każdego dnia

Keratynizacja (proces nazwany tak od białka odpowiedzialnego za ochronę i elastyczność skóry) to inaczej rogowacenie. To naturalne zjawisko zachodzi w największym z ludzkich organów – skórze. Nowe komórki powstają, a starsze obumierają. Byłoby idealnie, gdyby nie prowadziło to do suchych łokci, chropowatych kolan albo twardych pięt. Na twarzy nagromadzenie zrogowaciałego naskórka skutkuje cerą określaną mianem zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku. Ale spokojnie! Możesz wspomagać skórę, by zapewnić jej zdrowy wygląd każdego dnia. Złuszczanie naskórka sprzyja wchłanianiu dobroczynnych substancji z kremów, masek i serów, czyli pomaga czerpać w pełni z działania kosmetyków stosowanych po eksfoliacji.

stosując peeling regularnie, zwiększysz nawilżenie skóry…

Peelingi do twarzy Alba1913 przeszły nie tylko standardowe testy dermatologiczne. Sprawdziliśmy działanie peelingu mechanicznego i enzymatycznego podczas badań aplikacyjnych, czyli takich podczas których grupa osób wprowadza nowy kosmetyk do swojego rytuału pielęgnacyjnego, rezygnując jednocześnie z produktów o podobnym działaniu, które stosowały wcześniej. Poza ankietą sprawdziliśmy też pod mikroskopem, jak używanie naszych peelingów wpłynęło na nawilżenie skóry. W przypadku peelingu enzymatycznego nawilżenie skóry po 4 tygodniach wzrosło o 15,7%, a w przypadku mechanicznego – 27,3%!

… a także zmniejszysz widoczność porów

Stosowanie naszych peelingów daje również fantastyczny efekt, jeśli chodzi o zmniejszenie widoczności porów. Peeling mechaniczny zmniejszył poziom ich widoczności o 11,4%, a enzymatyczny – aż o 15,8%. Po czterech tygodniach regularnego stosowania 96% osób wyraziło chęć regularnego stosowania peelingu mechanicznego w przyszłości ze względu na skuteczność w zakresie deklarowanego działania. W przypadku peelingu enzymatycznego była to cała badana grupa.